Start Coronavirus Boris Johnson o drugiej fali koronawirusa i kolejnym krajowym lockdownie

Boris Johnson o drugiej fali koronawirusa i kolejnym krajowym lockdownie

1141
0

Boris Johnson ostrzegł, że do Wielkiej Brytanii dotarła druga fala koronawirusa, a naukowcy ogłosili „powszechny wzrost” przypadków zachorowań na wirusa w całym kraju.

Rządowa Naukowa Grupa Doradcza ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) stwierdziła, że ​​liczba R – reprezentująca liczbę osób, którym zarażona osoba przenosi wirusa – wzrosła do między 1,1 a 1,4, co oznacza, że ​​liczba przypadków może wzrosnąć bardzo szybko.

„Nie ma wątpliwości, jak mówiłem od kilku tygodni, że teraz nadchodzi druga fala” – powiedział dziennikarzom Boris Johnson podczas wizyty na placu budowy Vaccines Manufacturing Innovation Center niedaleko Oxfordu. „Widzimy to we Francji, w Hiszpanii, w całej Europie – obawiam się, że było to absolutnie nieuniknione, że zobaczymy to także w naszym kraju”.

Public Health England (PHE) ostrzega, że ​​dane opublikowane w piątek (18 września) mogą być oznaką „znacznie gorszych rzeczy, które nadejdą”, ponieważ według Urzędu Statystyk Narodowych (ONS) liczba przypadków niemal podwoiła się w ciągu tygodnia, do 6000 dziennie w Anglii.

Premier podkreślił, że nie chce drugiej blokady narodowej, ale powiedział, że konieczne jest, aby ludzie przestrzegali zasad dystansu społecznego – w tym nowej „zasady sześciu”.

„Nie chcę wprowadzać lockdownu, chcemy, aby szkoły były otwarte i to fantastyczne, że szkoły wróciły do ​​poprzedniego stanu. Chcemy, aby gospodarka pozostała otwarta tak dalece, jak to możliwe, chcemy utrzymać biznes. Jedynym sposobem, w jaki możemy to zrobić, jest oczywiście postępowanie zgodnie z wytycznymi”.

PoprzedniChłopiec uciekł przed mężczyzną podczas „podejrzanego incydentu” w parku w Southampton
NastępnyNowsze i bardziej ekologiczne śmieciarki pojawią się w Southampton