Start Coronavirus Boris Johnson: Nowy wariant Covid-19 może być bardziej śmiercionośny

Boris Johnson: Nowy wariant Covid-19 może być bardziej śmiercionośny

613
0

Istnieją dowody na to, że nowy wariant Covid -19, który pojawił się w Wielkiej Brytanii we wrześniu ubiegłego roku jest bardziej śmiercionośny – ostrzegł premier.

Chociaż badania są na wczesnym etapie, istnieją „pewne dowody”, że wariant koronawirusa w Wielkiej Brytanii jest powiązany z „wyższym stopniem śmiertelności”, powiedział Boris Johnson.

Przemawiając do narodu podczas konferencji prasowej na Downing Street w piątek wieczorem, Johnson powiedział: „Zostaliśmy poinformowani, że na obecny czas, oprócz szybszego rozprzestrzeniania się wirusa, również istnieją dowody na to, że nowy wariant Covid -19, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Londynie i na południowym wschodzie, może wiązać się z wyższym stopniem śmiertelności.”

„Jest ważniejsze niż kiedykolwiek, abyśmy wszyscy zachowali czujność w przestrzeganiu obostrzeń i abyśmy zostali w domu, chronili NHS, a tym samym ratowali życie” – powiedział.

„Wszystkie aktualne dowody nadal wskazują na to, że obie szczepionki, których obecnie używamy, są skuteczne zarówno w stosunku do starego, jak i nowego wariantu wirusa”.

Według najnowszych danych NHS England, liczba pacjentów z Covid-19 w szpitalach w Anglii wyniosła w piątek 33 412.