Start Wiadomości Boris Johnson nie zamierza rezygnować, pomimo że z rządu odeszło już kilkanaście...

Boris Johnson nie zamierza rezygnować, pomimo że z rządu odeszło już kilkanaście osób

247
0

Boris Johnson oświadczył, że ma zamiar pozostać na stanowisku – pomimo tego, iż w ciągu niespełna doby z jego rządu odeszło już kilkanaście osób.

Do rezygnacji Johnsona wezwał Sajid Javid, który zaczął falę rezygnacji, odchodząc ze stanowiska ministra zdrowia. Javid wygłosił w Izbie Gmin osobiste – i mocno krytyczne wobec Johnsona – oświadczenie, mówiąc, że „problem zaczyna się na samej górze”.

Javid oznajmił posłom, że „balansowanie na cienkiej linie między lojalnością a uczciwością przez ostatnie kilka miesięcy stało się niemożliwe” i w zeszłym miesiącu po raporcie w sprawie imprez na Downing Street w czasie restrykcji covidowych po raz ostatni rozstrzygnął wątpliwości na korzyść premiera.

Od wtorkowego późnego popołudnia z rządu odeszło już kilkanaście osób, w większości pełniących niższe funkcje rządowe, wiceministrów i parlamentarnych podsekretarzy, ale w tym gronie jest też dwóch kluczowych ministrów – kierujący resortem finansów Rishi Sunak i zarządzający resortem zdrowia Sajid Javid.

PoprzedniMieszkańcy Havant oburzeni planami budowy masztu telefonicznego 5G
NastępnyGwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa