Start Coronavirus Boris Johnson: „moralny obowiązek powrotu wszystkich dzieci do szkoły”

Boris Johnson: „moralny obowiązek powrotu wszystkich dzieci do szkoły”

879
0

Premier Boris Johnson powiedział, że istnieje „moralny obowiązek” powrotu wszystkich dzieci do szkół w Anglii w przyszłym miesiącu.

Johnson powiedział, że jest to „narodowy priorytet” po miesiącach bez edukacji podczas pandemii koronawirusa. Premier dał jasno do zrozumienia, że ​​szkoły powinny być ostatnim sektorem, który zostanie zamknięty w przypadku jakiegokolwiek przyszłego lockdownu.

Źródło z Downing Street informuje, że Johnson uważa, iż ​​szkoda wyrządzona dzieciom w edukacji i zdrowiu psychicznym przez nie uczęszczanie do szkoły jest o wiele bardziej szkodliwa niż ryzyko, jakie stwarza im wirus.

Szkoły w Wielkiej Brytanii są od marca zamknięte dla wszystkich dzieci z wyjątkiem dzieci narażonych na zagrożenia i dzieci pracowników kluczowych, a obecny plan zakłada, że ​​większość dzieci w całym kraju wróci do klasy w przyszłym miesiącu. Wytyczne dotyczące ponownego otwarcia zostały opublikowane dla Anglii. Istnieją również oddzielne plany dla Walii, Irlandii Północnej i Szkocji, według których dzieci wrócą do szkół we wtorek.

Johnson powiedział: „Ta pandemia jeszcze się nie skończyła, a ostatnią rzeczą, na jaką nas stać, jest popadnięcie w samozadowolenie. Ale teraz, kiedy wiemy wystarczająco dużo, aby bezpiecznie ponownie otworzyć szkoły dla wszystkich uczniów, mamy moralny obowiązek, aby to zrobić”.

Premier ostrzegł również przed „rosnącymi kosztami ekonomicznymi” rodziców i opiekunów, którzy nie mogą pracować.

PoprzedniEat Out to Help Out – restauracje Southampton biorące udział w programie
NastępnyBoots Opticians na Shirley w Southampton wśród 48 sklepów do zamknięcia