Start Polecane Boris Johnson krytycznie o Brexicie

Boris Johnson krytycznie o Brexicie

756
0
Photo credit: BackBoris2012 / Foter / CC BY-ND

W minioną sobotę szef MSZ Boris Johnson opublikował na łamach dziennika „Daily Telegraph” swój manifest dotyczący sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, opowiadając się za twardym Brexitem.  

Zaznaczył, że jego wizja odejścia ze Wspólnoty różni się od stanowiska rządu w kwestii relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po Brexicie. Uważa on, że UK nie powinno wpłacać żadnych pieniędzy do unijnego budżetu, ponieważ miałoby się to nijak do przeprowadzonego referendum i Brytyjczyków, którzy chcą opuścić Wspólnotę. Johnson podkreślał również, by zakończono legislację Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nad Wielką Brytanią. Szef MSZ oskarżył unijne przepisy i administrację o negatywny wpływ na brytyjską gospodarkę.

– Gdyby poproszono nas o zaprojektowanie UE od nowa na białej kartce papieru, nie przypominałaby w niczym tego ciała, które dzisiaj istnieje – tłumaczy Boris Johnson.

Jak podaje Independent, stanowisko szefa MSZ oraz jego sugestie w sprawie Brexitu wzbudziły wiele kontrowersji, szczególnie wśród światowych mediów, m.in. gazeta Le Monde opisuje przekonania Borisa Johnsona jako „nacjonalistyczny ton”. Oświadczenie zaskoczyło również Theresę May, która podczas piątkowego przemówienia we Florencji będzie ubiegała się o poparcie Borisa Johnsona.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBlisko 60 tys. mieszkańców Southampton cierpi na nadciśnienie krwi
NastępnyKolejny sklep otwarty w centrum handlowym Westquay