Start Brexit Boris Johnson chce, aby Big Ben obwieścił Brexit

Boris Johnson chce, aby Big Ben obwieścił Brexit

550
0

Premier Wielkiej Brytanii poinformował, że rząd rozważa kampanię crowdfundingową, aby pozwolić Big Benowi zabrzmieć w momencie, gdy kraj opuści Unię Europejską.

Znajdujący się na szczycie Wieży Królowej Elżbiety w budynku brytyjskiego parlamentu Big Ben przechodzi od 2017 r. zaplanowaną na cztery lata renowację. W związku z tym dzwon bije tylko dwa razy w roku – w Niedzielę Pamięci (Remembrance Sunday) i wraz z nadejściem Nowego Roku.

Zwolennicy Brexitu chcą, aby Big Ben zabrzmiał także 31 stycznia o godz. 23:00, czyli w momencie Brexitu. W tym celu skierowano nawet wniosek do brytyjskiego parlamentu w tej sprawie. Jednak spiker Izby Gmin zdecydował w ubiegłym tygodniu, że nie podda pod głosowanie tej propozycji.

Jednym z powodów takiej decyzji miały być podobno pieniądze. Szacuje się, że uderzenia Big Bena w momencie, gdy Brexit stanie się faktem, mogą kosztować nawet 500 000 funtów.

Boris Johnson przedstawił pomysł, aby złożyli się na to mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Mieliby to zrobić poprzez wpłacanie datków na kampanię crowdfundingową.

PoprzedniOlbrzymi labirynt wykonany z zestawu do kawy w katedrze w Winchester
Następny32-letnia kobieta zmarła z powodu poważnego niedożywienia po zaburzeniach odżywiania