Start Polecane Boots dołącza do programu pomocy ofiarom przemocy domowej w Wielkiej Brytanii

Boots dołącza do programu pomocy ofiarom przemocy domowej w Wielkiej Brytanii

254
0

Ofiary przemocy domowej będą mogły używać specjalnego hasła w aptekach, w tym w sklepach Boots w całej Wielkiej Brytanii, aby zasygnalizować, że potrzebują pomocy i wsparcia.

Ideą programu jest umożliwienie ofiarom zwrócenia się o pomoc bez ujawniania ich sytuacji członkom społeczeństwa lub ostrzegania sprawcy.

Ofiary, które „Proszą o Ani” przy ladach aptek, będą zabierane przez pracownika do miejsca, takiego jak gabinet lekarski, gdzie można je skontaktować z policją lub służbami wsparcia i infolinią.

Projekt był możliwy dzięki akcji kryzysowej organizacji charytatywnej Hestia, która zaowocowała otwarciem wyznaczonych bezpiecznych miejsc w ponad 5000 aptekach w całym kraju. W programie uczestniczą wszystkie apteki Boots, w tym około 2300 oddziałów w całej Wielkiej Brytanii oraz 247 niezależnych aptek, przy czym oczekuje się, że dołączy do nich więcej.

Hasło „Ani” jest skrótem od “Action Needed Immediately”.

Eksperci wyrazili obawy dotyczące wzrostu przemocy domowej podczas pandemii, a dane Urzędu Statystycznego (ONS) pokazują, że 20% wszystkich przestępstw zgłoszonych w trakcie lub bezpośrednio po pierwszym lockdownie dotyczy przemocy domowej.

PoprzedniTo krajowy stan wyjątkowy. Zostań w domu. Chroń NHS. Ratuj życie.
NastępnyPonad 1100 nowych przypadków Covid zarejestrowanych w Hampshire