Start Wiadomości Bomba na pokładzie Ryanaira – fałszywy alarm sparaliżował lotnisko w Warszawie

Bomba na pokładzie Ryanaira – fałszywy alarm sparaliżował lotnisko w Warszawie

1187
0

Lotnisko w Modlinie koło Warszawy zostało dziś rano częściowo zamknięte z powodu zgłoszonego anonimowo alarmu bombowego.

Wiadomość o tym, że na pokładzie lecącego do Oslo samolotu pasażerskiego znajduje się ładunek wybuchowy służby ochrony lotniska otrzymały dzisiaj, około godziny 8:40. Personel natychmiast wdrożył procedury alarmowe – przestrzeń powietrzna nad Modlinem została zamknięta, a na miejsce wezwano oddział saperów.

Przeszukanie wskazanego samolotu, do którego nie zdążyli jeszcze wsiąść pasażerowie, wykazało, że alarm był fałszywy. Policji udało się jednak zlokalizować osobę, która go wywołała – sprawcą zamieszania okazał się 48-letni mężczyzna.

Rzecznik policji – Mariusz Mrożek, stwierdził, że nieodpowiedzialny żart był samodzielną inicjatywą zatrzymanego i prawdopodobnie nie jest on członkiem żadnej zorganizowanej grupy.

Ryanair wydał oświadczanie, w którym potwierdza, że sytuacja została opanowana, przeprasza wszystkich pasażerów za niedogodności i zapewnia, że ruch odbywa się obecnie zgodnie z rozkładem.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniKsiążę Karol odwiedzi Hampshire
NastępnyBrytyjczycy, którym odebrano socjal – umierają. Rząd poda dokładne liczby