Start Polecane Bojkot rosyjskich towarów! Zwróć uwagę na kod kreskowy. (460-469, 481)

Bojkot rosyjskich towarów! Zwróć uwagę na kod kreskowy. (460-469, 481)

677
0

Polacy nie kupują, a sieci handlowe w kraju wycofują towary wyprodukowane w Rosji i na Białorusi. Jak sprawdzić, gdzie skąd jest dany produkt? Wystarczy zapamiętać początek kodu kreskowego. Podajemy je poniżej

Sieci handlowe Biedronka, Netto, Stokrotka, Carrefour, Aldi, Topaz i Rossmann, a także e-sklepy Barbora i Lisek wycofały już produkty z Rosji.

Na niekupowanie rosyjskich towarów i usług zdecydował się InPost, właściciel sieci paczkomatów. Akcję zainicjowała Polska Izba Gospodarczo Handlowa. Każdy z nas i tym razem może włączyć się w akcje i samemu nałożyć sankcje na agresorów winnych zabijania i największego kryzysu humanitarnego w Europie od lat. Wystarczy nie kupować produktów z Rosji i Białorusi. Podstawowym sposobem na to jest sprawdzenie kodu kreskowego pierwsze trzy cyfry tego kodu wskazują na kraj pochodzenia produktu. W przypadku Federacji Rosyjskiej będzie to zakres od 460-469, w przypadku Białorusi to kod 481. I choć nie jest to idealne rozwiązanie, bo własnością rosyjskiego kapitału są także przedsiębiorstwa, które produkują swoje towary poza granicami tego państwa – to jednak jest to kolejny sposób na powiedzenie Rosji i Białorusi – głośnego „NIET”

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKonflikt na Ukrainie: Wielka Brytania łagodzi przepisy wizowe dla uchodźców
NastępnyDziewięć parkingów New Forest zostanie zamkniętych na sześć miesięcy