Start Wiadomości Boją się utraty polskich pracowników po Brexicie

Boją się utraty polskich pracowników po Brexicie

905
0

Największy związek pracodawców sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii, The Federation of Master Builders obawia się, że jednym ze skutków Brexitu może być strata cennych dla branży pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej i Wschodniej, w tym Polaków.

Związkowcy apelują tym samym do brytyjskiego rządu o zapewnienie stałego dopływu siły roboczej z tej części Starego Kontynentu mimo opuszczenia Wspólnoty przez UK.

Zdaniem Briana Berry’ego, który dowodzi związkiem, sektor budowlany jest w dużym stopniu uzależniony od imigrantów. Aż 12 proc. pracowników w tej branży pochodzi spoza Zjednoczonego Królestwa. Większość z nich stanowią Polacy, Rumuni i Litwini. Jednocześnie mężczyzna zapewnił, że są oni dobrze wykształconymi fachowcami, więc ich ewentualna strata byłaby dużym ciosem dla budowlanki na Wyspach.

Przeciwnikami napływu imigrantów do Wielkiej Brytanii są zwolennicy Brexitu, którzy prowadzili mocną kampanię przed referendum by namówić Brytyjczyków do zagłosowania za opuszczeniem Wspólnoty. Napływ imigrantów do UK był też jednym z powodów przeprowadzenia referendum UE 23 czerwca.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Kilkadziesiąt tysięcy protestujących przeciwko Brexitowi
NastępnyAntyfaszystowska demonstracja w centrum Southampton