Start Polecane Bohaterski czyn Polaka. Odzyskał pieniądze skradzione emerytce

Bohaterski czyn Polaka. Odzyskał pieniądze skradzione emerytce

983
0

Lancashire Telegraph napisał o „bohaterskim Polaku”, który rzucił się w pościg za złodziejem i odzyskał pieniądze, które przestępca chwilę wcześniej wyrwał z rąk emerytki.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Blackburn. 68-letnia emerytka była w Barclays Bank, gdzie pobierała z konta gotówkę – w sumie £2500. Kobieta schowała pieniądze do koperty i wyszła z banku. Wedy podbiegł do niej mężczyzna i wyrwał jej kopertę z rąk. Świadkiem zdarzenia był Polak, który postanowił pomóc zrozpaczonej kobiecie i rzucił się w pościg za złodziejem.

Mężczyźnie udało się wyrwać kopertę z rąk złodzieja i oddał jej zawartość 68-latce. Inspektor John Fryer, za szybkie i odważne działanie, nazwał Polaka bohaterem.

– Starsza pani wyszła z Barclays Bank w Blackburn. Złodziej, który mógł być w banku, kiedy wycofała z konta 2500 funtów, wyrwał kopertę z pieniędzmi, zanim zdążyła włożyć ją do torebki. Kiedy uciekał w dół ulicy Darwen, dzielny Polak ruszył w pościg, odzyskał gotówkę i zwrócił ją poszkodowanej. Starsza pani była oczywiście bardzo zszokowana tą całą sytuacją – powiedział inspektor John Fryer.

Złodziejowi niestety udało się uciec. Policja sprawdza teraz nagrania z kamer oraz odciski pozostawione na kopercie. Detektywi opisują poszukiwanego, jako białego mężczyznę, z siwymi włosami, ubranego w dniu zdarzanie w szary sweter.

Każdy, kto ma informacje na temat tego incydentu, powinien zgłosić się na policję. Natomiast Lancashire Telegraph poszukuje Polaka, który pomógł emerytce. – Znasz mężczyznę, który przyszedł na ratunek kobiecie? Skontaktuj się z Lancashire Telegraph pod numerem 01254 298205 – apeluje dziennik.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHMS Queen Elisabeth przypłynie do portu w Portsmouth już w tym tygodniu
NastępnyPolicja znalazła ciało poszukiwanej od kilku dni nastolatki