Start Polecane BMW chce rozpocząć produkcję elektrycznego Mini

BMW chce rozpocząć produkcję elektrycznego Mini

495
0

Koncern BMW zapowiada, że produkcja elektrycznej wersji Mini w Wielkiej Brytanii rozpocznie się jeszcze pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody miałyby trafić do użytkowników na wiosnę 2020 roku.

BMW podało, że ma już około 15 000 zamówień na nowy samochód. Pierwsze dostawy do klientów spodziewane są w pierwszym kwartale 2020 r., z ceną listową 24 400 GBP, po zastosowaniu dotacji rządowej na samochód w wysokości 3500 GBP.

Inwestycja w nową wersję Mini oznacza, że około 5 tys. pracowników w zakładzie w Oksfordzie będzie w stanie zachować swoją pracę w tak niepewnych czasach, kiedy Wielka Brytania jest u progu wyjścia z Unii Europejskiej.

Produkcja nowego modelu Mini może rozpocząć się około 31 października 2019 r. Może to nastąpić w tym samym czasie, co potencjalne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia, co prowadziłoby do potencjalnych ceł, dodatkowej biurokracji i zakłóceń w produkcji.

BMW ostrzegało wcześniej, że w razie niekontrolowanego Brexitu koncern przeniesie część produkcji silników i pojazdów poza Wielką Brytanię.

PoprzedniZnana brytyjska youtuberka zginęła na hulajnodze elektrycznej
NastępnyPolicja wzywa do oddania nielegalnej lub niechcianej broni