Start Polecane Błędy w recyklingu „kosztują podatników w Southampton setki tysięcy funtów”

Błędy w recyklingu „kosztują podatników w Southampton setki tysięcy funtów”

634
0

Według danych, w zeszłym roku wydano setki tysięcy funtów z pieniędzy podatników z Southampton na radzenie sobie z odpadami niewłaściwie umieszczonymi w pojemnikach do recyklingu.

Dane Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich pokazują, że 4859 ton odpadów zebranych przez Radę Miasta Southampton zostało odrzuconych na etapie sortowania w zeszłym roku. To więcej niż 4657 ton odrzuconych w poprzednim roku.

Organizacja charytatywna zajmująca się recyklingiem Wrap, która współpracuje z rządami i firmami w zakresie zrównoważonego rozwoju, szacuje, że utylizacja odpadów, które następnie okazują się nienadające się do recyklingu, kosztuje gminy około 93 GBP za tonę.

Rada Miejska Southampton powiedziała, że ​​„chce rozwiązać problem w Southampton”, dodając, że zanieczyszczanie pojemników do recyklingu jest problemem krajowym.

Rada planuje podjąć ogólnokrajową kampanię edukacyjną, aby podkreślić, co można poddać recyklingowi, a także chce wykorzystać zewnętrzne kanały reklamowe w całym mieście, a także zasoby internetowe i media społecznościowe.

„Możemy przetwarzać tylko papier, karton i tekturę (z usuniętymi taśmami pakunkowymi i metalowymi zszywkami), puszki, aerozole i plastikowe butelki” – powiedział rzecznik.

„Jednakże są w przygotowaniu plany, aby umożliwić recykling większej ilości tworzyw sztucznych.” „Wszystko inne należy wyrzucić do ogólnych koszy na śmieci lub zabrać do Centrum Recyklingu i Odpadów Gospodarczych.”

Jeśli mieszkańcy nie są pewni, co może trafić do kosza na surowce wtórne, mogą sprawdzić podręczny recykling A-Z na stronie internetowej Rady Miasta.

PoprzedniGoogle ogłasza inwestycję 762 mln funtów na zakup biura w Wielkiej Brytanii
NastępnyChłopiec, 16 lat, zatrzymany w pobliżu Romsey ze sklonowanymi tablicami rejestracyjnymi