Start Wiadomości Birmingham coraz chętniej odwiedzane przez turystów

Birmingham coraz chętniej odwiedzane przez turystów

825
0

Jeszcze do niedawna Birmingham było uważane za „brzydszą siostrę Londynu”. W ostatnim czasie jednak tamtejsze hotele notują wzrost rezerwacji, co świadczy o dużym zainteresowaniu ze strony turystów.

Dwadzieścia lat temu ludzie mogli natknąć się na listę powodów, dla których nie warto odwiedzać drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Wielkiej Brytanii. Centrum witało „betonową dżunglą”, ukoronowaną niezbyt pasującą do całości architekturą centrum zakupowego Bull Ring.

Jak możemy przeczytać na stronie theguardian.com, dziś jest jednak inaczej. Ubiegły rok był dla hoteli najbardziej dochodowy, między innymi z powodu tego, że zarówno miejscowi, jak i przyjezdni uczestniczyli w licznych wydarzeniach kulturalnych. Do wzrostu zainteresowania Birmingham przyczynił się również serial „Peaky Blinders”, którego akcja rozgrywa się tamże. Turyści pragną podążać śladami głównego bohatera – Tommy’ego Shelby’ego, w którego rolę wcielił się irlandzki aktor – Cillian Murphy.

Powody do radości ma również dyrekcja miejscowego lotniska. – Birmingham stało się jednym z największych centrów kulturalnych w Europie. Napawa nas to dumą. Do tego przyczyniają się mieszkańcy miasta, jak i ludzie, którzy przybywają z zewnątrz – cieszy się Paul Kehoe, szef tamtejszego portu lotniczego, obsługującego aktualnie jedenaście milionów pasażerów w ciągu roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo napadzie w Winchester, policja przestrzega przed samotnymi spacerami w nocy
NastępnyUK nie wprowadzi kontroli na granicy z Republiką Irlandii po Brexicie