Start Coronavirus Biotechnologiczny start-up z Oksfordu tworzy szczepionki odporne na warianty Covid-19

Biotechnologiczny start-up z Oksfordu tworzy szczepionki odporne na warianty Covid-19

414
0

Startup z Oksfordu zebrał 685 000 funtów, aby stworzyć szczepionki odporne na warianty Covid, które mogą zapewnić odporność na wszystkie przyszłe szczepy, w tym koronawirusa.

Baseimmune, firma biotechnologiczna założona przez grupę naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego, wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i duże zbiory danych do przewidywania zmian wirusów oraz do identyfikowania „odpornych na przyszłość” antygenów, które będą stanowić kluczowe elementy następnej generacji szczepionki.

Oprócz szczepionek przeciwko Covid, firma projektuje szczepionki przeciwko malarii, HPV i inne. Firma Baseissume ujawniła, że ​​pracuje nad pierwszą na świecie szczepionką terapeutyczną przeciwko HPV obejmującą wiele genotypów, która ma zapobiegać rozwojowi raka szyjki macicy u osób zakażonych.

Zespół zaprojektował wcześniej ponad 15 szczepionek, z czego dwie zostały poddane próbom klinicznym na ludziach. Zainicjowano również przedkliniczne opracowanie szeregu własnych kandydatów na szczepionki, w tym uniwersalnej szczepionki przeciwko COVID i szczepionki weterynaryjnej przeciwko wirusowi afrykańskiego pomoru świń (ASFV).

PoprzedniRoyal Caribbean oferuje kluczowym pracownikom 999 bezpłatnych pokoi wycieczkowych
NastępnySouthampton będzie pierwszym brytyjskim portem kontynentalnym z własnym prywatnym 5G