Start Brexit Big Ben nie został uwzględniony w planie dnia Brexitu

Big Ben nie został uwzględniony w planie dnia Brexitu

460
0

Zegar odliczający czas do momentu, w którym Wielka Brytania opuści UE 31 stycznia, będzie wyświetlany na Downing Street w ramach rządowych planów z okazji Dnia Brexitu.

Rząd poinformował, że zegar wybije o godzinie 23:00 GMT, a premier Boris Johnson wygłosi specjalne przemówienie do narodu wieczorem. Specjalna moneta 50 pensów również wejdzie do obiegu, aby zaznaczyć tę okazję.

Ale plany nie obejmują bicia Big Bena, po tym, jak władze stwierdziły, że kosztów nie można uzasadnić.

Kampania mająca na celu znalezienie 500 000 funtów potrzebnych do uruchomienia Big Bena, gdy Wielka Brytania opuści UE, zebrała ponad 200 000 funtów, ale Komisja Izby Gmin podała w wątpliwość, czy dozwolone jest wykorzystanie darowizn publicznych na pokrycie tych kosztów.

Milioner i biznesmen Arron Banks i grupa Leave Means Leave przekazali na kampanię 50 000 funtów.

Premier poprowadzi w ciągu dnia posiedzenie gabinetu w północnej Anglii, aby omówić szerzenie dobrobytu i możliwości. Wieczorem wygłosi specjalne przemówienie do narodu.

Przyjmuje się, że Johnson będzie jedną z pierwszych osób, która otrzyma jedną z nowo wybitych monet 50 pensów, która będzie nosić motto „pokoju, dobrobytu i przyjaźni ze wszystkimi narodami”.

Budynki wokół Whitehall zostaną oświetlone z okazji Brexitu. Rząd twierdzi, że wykorzysta znaczący moment w historii do leczenia podziałów, ponownego zjednoczenia społeczności i czekania na kraj, który chce zbudować w ciągu następnej dekady.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniHistoryczny budynek w Southampton został zburzony
NastępnySouthampton jako jedno z najgorszych miast pod względem dziur na drogach