Start Polecane Biegacz Cardiff Half Marathon zmarł na mecie

Biegacz Cardiff Half Marathon zmarł na mecie

491
0

Rekordowa liczba biegaczy wzięła udział w niedzielnym Półmaratonie Cardiff. Organizator wydarzenia zapewnił, że biegaczowi na mecie natychmiast została udzielona pomoc, mimo to zmarł.

Matt Newman, dyrektor naczelny Run 4 Wales, powiedział, że rodzinę biegacza otoczono już wsparciem. Biegacz zmarł w szpitalu uniwersyteckim w Walii.

Wszyscy w Run 4 Wales są zdruzgotani – powiedział Newman. – To strasznie smutne wieści… nasze myśli i nasze wsparcie jest w tej trudnej chwili z rodziną – powiedział BBC Radio Wales. – To był incydent na mecie, kilka metrów od głównego centrum medycznego, więc reakcja ratownictwa medycznego była natychmiastowa.

Newman dodał, że Run 4 Wales pracował nad zwiększeniem świadomości na temat nieznanych chorób serca po śmierci dwóch mężczyzn podczas zeszłorocznej imprezy. Ben McDonald i Dean Fletcher zmarli po przekroczeniu linii mety w ciągu kilku minut od siebie w 2018 roku

Newman zachęcił każdego, kto zamierza wziąć udział w wydarzeniu takim jak półmaraton, aby najpierw rzetelnie sprawdził swój stan zdrowia.

W tym roku rekordowa liczba 27 500 biegaczy wzięło udział w tym wydarzeniu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni41 bezdomnych zmarło w Southampton w ciągu ostatnich sześciu lat
NastępnyLangar Week nadchodzi do Southampton – i zapewnia bezpłatne posiłki dla całego miasta