Start Wiadomości Bezrobotni młodzi Brytyjczycy „rozpadają się psychicznie”

Bezrobotni młodzi Brytyjczycy „rozpadają się psychicznie”

1219
0

Jedna trzecia młodych ludzi bez pracy cierpi na problemy na tle emocjonalnym. Z badań przeprowadzonych przez Prince’s Trust wynika, że połowa osób w wieku 16 – 25 lat czuje się niepewnie w codziennych kontaktach społecznych, a 46 procent przyznaje, że odczuwa lęk przed poznawaniem nowych ludzi.

Specjalistka ds. problemów emocjonalnych młodzieży – Martina Milburn, twierdzi, że młode osoby bez pracy są narażone na „społeczną izolację”. Jak wynika z badań, 50 procent ankietowanych jest „zawsze” lub „często” przygnębiona. 36 procent stwierdziło, że z uwagi na swój stan emocjonalny zaniedbują zdrowie; 34 procentom kondycja psychiczna uniemożliwia prawidłowe odżywianie się.

Milburn twierdzi, że młodzi bezrobotni często z powodu nękających ich fobii społecznych, czują się „więźniami we własnych domach”. „Bez właściwego wsparcia, osoby te narażone są na izolację – nie radzą sobie z wykonywaniem codziennych obowiązków, przez co coraz bardziej oddalają się od możliwości znalezienia zatrudnienia” – twierdzi Milburn.

Eksperci z Instytutu Zdrowia Publicznego również ostrzegają, że depresja i problemy psychiczne maja „destrukcyjny wpływ” na życie młodych ludzi.

Zapytana o komentarz do sprawy minister pracy – Esther McVey stwierdziła, że bezrobocie wśród młodzieży na terenie UK znacznie w ostatnich miesiącach spadło. Minister dodała, że dalsza redukcja stopy bezrobocia jest częścią długoterminowego planu obecnego rządu.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniŁotewski imigrant próbował przemycić żonę do UK w walizce
NastępnyOdważne plany rządu. „W ciągu 15 lat przegonimy Amerykę”