Start Southampton Bezrobocie w Southampton pozostaje niższe niż w zeszłym roku, pomimo wzrostu w...

Bezrobocie w Southampton pozostaje niższe niż w zeszłym roku, pomimo wzrostu w całym kraju

208
0

Bezrobocie w Southampton pozostaje znacznie niższe niż w ubiegłym roku, pomimo krajowego wzrostu bezrobocia.

Liczba osób ubiegających się o świadczenia z tytułu bezrobocia w rejonie Rady Miasta Southampton wyniosła w listopadzie 6 795, co oznacza spadek o 20 procent w porównaniu z 2021 r.

Wśród osób w wieku 18-24 lat było 1175 bezrobotnych, co oznacza spadek o 13 procent rok do roku. Zasiłki dla bezrobotnych pobierało 1455 osób w wieku powyżej 50 lat, co oznacza spadek o 20 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Na południowym wschodzie zatrudnionych było 4,5 miliona osób, co oznacza wzrost o 0,4 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Bezrobocie w regionie spadło o 2,1 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem, podczas gdy w całym kraju bezrobocie wzrosło o 1,9 procent do 1,24 mln.

David McArthur, menedżer ds. partnerstwa w Departamencie Pracy i Emerytur, powiedział: „Urzędy pracy miały za sobą niezwykle pracowity rok, ciężko pracując bezpośrednio z pracodawcami, aby obsadzić wolne stanowiska właściwą osobą. Wspieraliśmy osoby poszukujące pracy w rozwijaniu ich umiejętności, jednocześnie pomagając innym w rozwoju kariery.”

„W szczególności organizowaliśmy targi pracy dla firm, takich jak Sainsbury’s, B&M, Compass i sektorowe akademie pracy dla służby cywilnej, NHS i Cidori.” „Na nadchodzący rok mamy już plany zwiększenia aktywności, ponieważ wciąż są tysiące wolnych miejsc pracy, zwłaszcza w kluczowych branżach, takich jak hotelarstwo i gastronomia, opieka zdrowotna i pielęgniarstwo oraz nauczanie, w których pomagamy rekrutować.”

PoprzedniKierowcy Southampton Uber strajkują z powodu obniżek płac
NastępnyZasiłek od zimnej pogody. Komu przysługuje?