Start Coronavirus Bezpłatne zakwaterowanie dla zakażonych mieszkających w przepełnionych lokalach

Bezpłatne zakwaterowanie dla zakażonych mieszkających w przepełnionych lokalach

380
0

W Anglii uruchamianych jest szereg nowych programów pilotażowych, które mają zachęcić ludzi do poddania się testom na obecność Covid-19 i do izolowania się, jeśli uzyskają wynik pozytywny.

Programy pilotażowe będą obejmowały oferowanie osobom próbującym samodzielnie izolować się, mieszkając w przepełnionych domach, bezpłatnego zakwaterowania w celu skutecznej izolacji.

Plan obejmie również zwiększoną opiekę społeczną w celu wsparcia osób dorosłych uznanych za wrażliwe, a także usługi  dla osób potrzebujących wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego oraz pomoc tłumaczeniową dla tych, którzy nie mówią po angielsku. Łącznie na programy pilotażowe rząd przeznaczył 11,9 miliona funtów, a środki te zostaną podzielone między dziewięć władz lokalnych, z których wszystkie mają wysoki wskaźnik infekcji.

Obszary te obejmują Newham i Hackney w Londynie, Yorkshire i Humber, Lancashire, Greater Manchester, Cheshire i Merseyside, Peterborough i Somerset. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, jak trudna jest samoizolacja dla wielu ludzi, a te programy pilotażowe pomogą nam znaleźć najlepsze sposoby wspierania ludzi i ułatwią wszystkim dalsze działania”. Hancock wymienił warianty jako główny problem, nazywając je „koniem trojańskim dla naszych ciężko wywalczonych postępów”. Dodał, że „ważniejsze niż kiedykolwiek jest, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby pokazać im drzwi wyjściowe” i zasugerował, aby ludzie, gdy zostaną o to poproszeni, upewnili się, że się izolują.

Raport z Anglii i Zdrowia Publicznego King College w Londynie, wydany w kwietniu wykazały, że tylko 18 procent ludzi w Wielkiej Brytanii zrobić test, czy mają objawy koronawirusa. W sumie tylko 43 procent badanych przestrzegało zasad samoizolacji, a ludzie twierdzili, że złamali wytyczne dotyczące izolacji, aby iść do sklepu lub do pracy. Inne powody zerwania samoizolacji obejmują potrzebę medyczną inną niż Covid -19 lub opiekę nad osobą wrażliwą.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja przechwyciła 54 tys. funtów narkotyków podczas tygodniowej akcji w hrabstwie
NastępnyAngielskie szpitale nie były przygotowane. Tysiące osób zmarło z powodu COVID