Start Coronavirus Bezpłatna witamina D dla osób o słabym zdrowiu

Bezpłatna witamina D dla osób o słabym zdrowiu

840
0

Ponad 2,5 miliona zagrożonych osób w Anglii otrzyma bezpłatną dostawę witaminy D od rządu.

Domy opieki w Anglii będą automatycznie otrzymywać zapasy dodatku dla swoich mieszkańców. Osoby z listy wyjątkowo wrażliwych klinicznie będą miały możliwość otrzymania witaminy D wysłanej na ich domowy adres.

Bezpłatne dostawy rozpoczną się w styczniu, zapewniając czteromiesięczną dawkę witaminy D nawet 2,7 milionom osób. Public Health England (PHE) zaleca każdemu przyjmowanie 10 mikrogramów witaminy D dziennie od października do początku marca, szczególnie osobom starszym, osobom, które nie wychodzą na zewnątrz oraz osobom o ciemnej karnacji.

Witamina D jest często nazywana witaminą słoneczną, ponieważ od mniej więcej końca marca do końca września większość ludzi powinna być w stanie uzyskać całą potrzebną witaminę D ze światła słonecznego. Organizm wytwarza witaminę D bezpośrednio ze światła słonecznego działającego na skórę na zewnątrz, ale od października do początku marca ludzie nie otrzymują wystarczającej ilości witaminy D ze światła słonecznego. Dodatkowo, ze względu na pandemię Covid-19 i lockdown, wielu z nich może być bardziej narażonych na niedobór witaminy D.

PoprzedniProtest przeciwko lockdownowi w Londynie. 60 aresztowanych
NastępnyZgodnie z nowymi wytycznymi musisz wyjść z pubu po skończonym posiłku