Start Polecane Bezpieczniejsze drogi w Southampton dzięki systemowi 20 mil na godzinę

Bezpieczniejsze drogi w Southampton dzięki systemowi 20 mil na godzinę

427
0

Mieszkańcy w Southampton mogą teraz żądać niższych ograniczeń prędkości na swoim obszarze, aby uczynić ulice miasta bezpieczniejszymi.

Rada Miasta Southampton uruchomiła nowy proces, który umożliwia teraz społecznościom wnioskowanie o ograniczenie prędkości do 20 mil na godzinę w ich sąsiedztwie.

Dzieje się tak po opublikowaniu Planu Korporacyjnego Rady na lata 2021-2025, który określa zobowiązania do poprawy dróg miejskich.

Korzystając z nowego formularza online, społeczności w kompetencjach rady miasta mogą składać wnioski o ograniczenie prędkości do 20 mil na godzinę, co zdaniem rady ma na celu uczynienie tych obszarów „bezpieczniejszymi i przyjemniejszymi”.

Jednak lider opozycji radna Satvir Kaur przekonywała, że nie robi się wystarczająco dużo, aby narzucać ograniczenia. Radna powiedziała: „Chociaż zachęcające jest zaangażowanie lokalnych społeczności, mieszkańcy słusznie są zaniepokojeni i rozczarowani, że nadal nie widzimy żadnych realnych inwestycji w egzekwowanie tych stref 20 mil na godzinę, bez których to po prostu nie będzie działać.”

Osoby przesyłające wnioski zostaną poproszone o przedstawienie dowodów wsparcia społeczności z datą zakończenia na 4 stycznia 2022 r.

PoprzedniLodowisko nie powróci do West Quay w te Święta Bożego Narodzenia
NastępnyPrawie 50 kierowców przyłapanych na przekroczeniu prędkości na drodze w New Forest