Start Polecane Bezdomny oddał znalezioną torebkę z pieniędzmi

Bezdomny oddał znalezioną torebkę z pieniędzmi

717
0

James John McGeown stał przez niemal trzy godziny na deszczu i zimnie, by przypilnować znalezionych pieniędzy.

Bezdomny James John McGeown zauważył, że samochód zaparkowany w pobliżu Sheriff Court w Glasgow ma opuszczoną szybę. Gdy zajrzał do środka zobaczył torebkę, a w niej 400 funtów. Na siedzeniu luzem leżało kolejne 50 funtów. Mężczyzna stwierdził, że pieniądze mogą być łatwym łupem dla złodzieja, dlatego postanowił stać przy samochodzie do czasu powrotu jego właściciela.

McGeown stał na deszczu przy samochodzie niemal trzy godziny. W końcu postanowił wyjąć pieniądze i zanieść je do biura adwokackiego znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Pracownik kancelarii wezwał policję, która pojawiła się miejscu zdarzenia w tym samym czasie, co właściciel samochodu i jego znajoma.

– Byłem w szoku, że nie wziął ani pensa. Przecież śpi na ulicy, mógł zabrać pieniądze i zapłacić za nocleg. To tylko udowadnia, że są jeszcze uczciwi ludzie, szczególnie w okresie Świąt – powiedział John McMonagle, właściciel auta.

Zaskoczony postawą bezdomnego, McMonagle postanowił przeprowadzić na jego rzecz zbiórkę pieniężną. Na stronie crowdfundingowej Go Found Me udało się już zebrać ponad 16 tys. funtów. Pieniądze mają być przeznaczonae na pomoc Jamesowi i innym bezdomnym w Glasgow.