Start Polecane Bezdomność prowadzi do ponad 100 przyjęć w nagłych wypadkach do lokalnych szpitali

Bezdomność prowadzi do ponad 100 przyjęć w nagłych wypadkach do lokalnych szpitali

289
0

Jak pokazują nowe dane, bezdomność była powodem ponad 100 przyjęciach do szpitala w nagłych wypadkach w Southern Health w ciągu pięciu lat.

Organizacje charytatywne wezwały rząd, aby zrobił więcej w celu poprawy usług zdrowotnych dla słabszych osób w całym kraju i skupił się na zapewnieniu stabilnych domostw dla tych, którzy śpią na ulicy.

Dane NHS Digital ujawniają, że około 135 nagłych wizyt w Southern Health NHS Foundation Trust miało diagnozę bezdomności w ciągu pięciu lat do miesiąca marca. Dane obejmują pacjentów, u których główną lub wtórną przyczyną przyjęcia była bezdomność.

Wypowiadając się na ten temat, poseł Southampton Itchen, Royston Smith, powiedział: „Bezdomność to bardzo niepokojący problem. Robi się wiele, aby wspierać i pomagać ludziom wrócić na właściwe tory i zapewnić bezpieczne długoterminowe zakwaterowanie.”

„Cieszę się, że kolejne 639 milionów funtów będzie wydawane każdego roku do 2024-25, co pomoże zmniejszyć bezdomność w naszym mieście.”

W całej Anglii liczba przyjęć w trybie nagłym związana z bezdomnością znacznie wzrosła w ciągu czterech lat przed pandemią koronawirusa, z 11 300 w latach 2016-17 do 16 700 w latach 2019-20.

Z danych wynika, że ​​nadużywanie alkoholu i narkotyków, a także problemy ze zdrowiem psychicznym są jednymi z najczęstszych powodów hospitalizacji wśród osób bezdomnych w całym kraju.

PoprzedniSouthampton wśród 50 najgorszych miejsc do życia w Anglii
NastępnyOrganizacja charytatywna przeprowadzi bezpłatny kurs dla osób z zaburzeniami odżywiania