Start Polecane Bezdomni w całym mieście otrzymają bezpłatne leczenie dentystyczne

Bezdomni w całym mieście otrzymają bezpłatne leczenie dentystyczne

659
0

Bezdomni ludzie w Southampton wkrótce otrzymają prawo do bezpłatnej wizyty u dentysty oraz niezbędne środki przeciwbólowe.

Pomysł pojawił się po tym, jak miasto stara się za wszelką cenę pomóc bezdomnym. Otwarto nawet kościoły dla tych, którzy zimą zmuszeni są spać na ulicy.

Stowarzyszenie Street Support twierdzi, że bezdomni „zasługują na więcej” i że „nikt nie zasługuje na życie na ulicy”. Aby to osiągnąć, partnerstwo Street Support zaprasza inne organizacje do przyłączenia się do projektu w celu rozwiązania problemu.

Dent Aid, z siedzibą w Totton, jest organizacją charytatywną działającą na rzecz poprawy zdrowia jamy ustnej w Wielkiej Brytanii. Przemawiając w Above Bar Church, Paul Webber powiedział: „Above Bar Church prowadzi cotygodniowe śniadanie dla maksymalnie 100 osób bezdomnych i narażonych na niebezpieczeństwo. W tym miesiącu zaprosiliśmy Dent Aid do przyniesienia ich mobilnego sprzętu stomatologicznego.”

W ubiegłym roku ponad 30 organizacji podpisało Kartę Southampton Rough Sleeping and Begging Charter, która głosi, że ich wizją jest, aby Southampton było miastem, w którym nikt nie musi spać na ulicy lub żebrać.

Naomi Roche z Dent Aid powiedziała: „Wiemy, że wielu bezdomnych cierpi z powodu bólu zębów, ale często mają trudności z wizytą u dentysty. Pielęgniarki dentystyczne będą dostępne, aby omówić wszelkie problemy i lęki u pacjentów a następnie ochotniczy zespół dentystyczny przeprowadzi badania na naszym mobilnym oddziale dentystycznym podczas wizyty w Above Bar Church 23 stycznia. Zespół dentystyczny może zapewnić bezpłatne, uśmierzające ból zabiegi i porady dotyczące zdrowia jamy ustnej.”

PoprzedniPolicja przejęła 1000 roślin konopi indyjskich w czasie przeszukania nieruchomości w Southampton
NastępnyJuż ponad pół miliona Polaków złożyło wniosek o status osoby osiedlonej