Start Coronavirus Bez kwarantanny po przylocie do Wielkiej Brytanii. Jednak nie dla wszystkich

Bez kwarantanny po przylocie do Wielkiej Brytanii. Jednak nie dla wszystkich

880
0

Od wczoraj osoby w pełni zaszczepienie przeciw Covid-19 w krajach Unii Europejskiej i USA mogą wjeżdżać do Wielkiej Brytanii bez konieczności odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Aby wjechać i przebywać na terenie Wielkiej Brytanii trzeba będzie jednak spełnić kilka warunków.  Przy wejściu na pokład samolotu należy przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Musi być on wykonany nie wcześniej, niż przed 72 godzinami. Podróżnych czekają także kolejne badania na obecność koronawirusa, które trzeba wykonać najpóźniej w drugim dniu po wjeździe na Wyspy.

Zmiana w regulaminie przyjazdów na Wyspy dotyczy krajów z tak zwanej pomarańczowej listy, na której znajdują się wszystkie kraje Unii Europejskiej z wyjątkiem Francji. 

Jak informuje radio Rmf, złagodzenie covidowych obostrzeń w Wielkiej Brytanii powinno ożywić ruch turystyczny, poprawić kondycję finansową linii lotniczych, a także umożliwić spotkania rodzinom. Te w czasie pandemii, z uwagi na rygor obowiązujący na granicach, były bardzo utrudnione. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNajwiększy dostawca mleka ma problem. Nie dostarczył mleka do setek sklepów w Wielkiej Brytanii
NastępnyKobieta spadła z wieżowca w Southampton