Start Wiadomości Benefity: Nie chcieli domu, bo… nie miał jadalni

Benefity: Nie chcieli domu, bo… nie miał jadalni

957
0

Bezrobotna francuska rodzina imigrantów z dziesięciorgiem dzieci odmówiła przyjęcia domu z pięcioma sypialniami, który zaoferowało im państwo, ponieważ uznali takie warunki za ,,niekomfortowe’’.

Arnold Mballe Sube i jego żona Jeanne wraz z ośmiorgiem dzieci zrezygnowali z okazji wprowadzenia się do dużej posiadłości, ponieważ nowy dom ,,nie miał jadalni’’ i ,,nie był wystarczająco duży’’.

Teraz rodzice skarżą się, że potrzeby rodziny zostały zaniedbane. Jak twierdzą, potrzebują co najmniej sześciu podwójnych sypialni, aby móc żyć „na poziomie”. Obecnie rodzina zamieszkuje trzypokojowy dom z tarasem w Luton w hrabstwie Bedfordshire, we wschodniej Anglii. – Nasz dom jest ciasny i zatłoczony, a warunki są po prostu straszne. Moje dzieci rozpoczynają szkołę i nie możemy zostać tutaj dłużej. Potrzebujemy większego lokum – powiedział 33-letni Sube.

Rodzina Sube przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii z Francji w 2012 roku, ponieważ ojciec chciał studiować pielęgniarstwo psychiatryczne na tutejszym uniwersytecie.

Wtedy też władze Luton umieściły rodzinę w hotelu na okres około czterech miesięcy, potem przydzieliły jej obecne miejsce zamieszkania.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZobacz, które miejsca w Southampton można odwiedzić za darmo już w ten weekend
NastępnyCoraz więcej Polaków wyjeżdża do Niemiec. Wyspy drugie