Start Polecane Będzie upał, ale wystąpią gwałtowne burze

Będzie upał, ale wystąpią gwałtowne burze

1085
0

Najnowsze prognozy pogody mówią o utrzymujących się upałach, ale także o gwałtownych burzach i deszczach, które mogą wystąpić pod koniec tego tygodnia. Met Office wydało żółty alert i ostrzega przed zmianą pogody. 

Ostatnie tygodnie były pod znakiem upałów bez opadów deszczu, jednak pod koniec tego tygodnia nastąpi zmiana pogody i pojawią się gwałtowne burze oraz spadnie deszcz. Synoptycy przewidują nawet 30 mm wody.

Przez obfite opady deszczu utrudnione będzie poruszanie się samochodami oraz można spodziewać się przerw w dostawach energii elektrycznej. Mogą być podtopienia, a komunikacja miejska mieć problemy z punktualnymi kursami. Żółty alarm wydany przez Met Office będzie dotyczył szczególnie wschodniej części Anglii, czyli od Newcastle, przez tereny Bradford, po Leicester. Alert będzie obowiązywał od piątku do soboty.

Mimo burz i deszczu, w Wielkiej Brytanii będzie panować gorąca aura, przynosząca rekordowe temperatury. Lekarze oraz synoptycy ostrzegają, by chronić swoje ciało przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zdarzyły się już przypadki silnych poparzeń skóry.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFirma wycieczkowa z Southampton kupuje dwa nowe statki
NastępnyDzień zabawy dla dzieci w Hoglands Park w Southampton