Start Polecane Bedford Place stanie się strefą dla pieszych

Bedford Place stanie się strefą dla pieszych

522
0

W ramach okresu próbnego część centrum Southampton stanie się strefą tylko dla pieszych.

Od 21 sierpnia szereg dróg wokół Bedford Place ma zostać tymczasowo zamkniętych w ramach planów mających na celu wspieranie dystansu społecznego i pobudzenie lokalnej gospodarki.

Wiadomość ta została potwierdzona przez Radę Miasta Southampton. Szefowie miasta powiedzieli, że po okresie próbnym zostanie podjęta decyzja czy środki te zostaną wprowadzone na stałe.

Według rady tymczasowe zamknięcia dróg zostaną wdrożone wzdłuż Bedford Place od Henstead Road do Carlton Place, wzdłuż Carlton Place od Bedford Place do Southampton Street, wzdłuż Lower Banister Street od Carlton Place do zakładu Popworld. Ruch dwukierunkowy będzie dozwolony wzdłuż dolnej połowy Lower Banister Street, dopóki te zamknięcia będą wprowadzone.

Czasowe zamknięcie drogi będzie również tymczasowo obowiązywać wzdłuż Winchester Street od Carlton Place do Salisbury Street w piątki od 23:00 do północy oraz w soboty od północy do 3:00 i od 23:00 do północy. Dopóki te zmiany będą obowiązywać, dozwolony będzie ruch dwukierunkowy wzdłuż Waterloo Terrace. Do wdrożenia nowej organizacji ruchu zostaną użyte na przemian donice i betonowe słupki.

Według władz parking przy ulicy Carlton Place (w pobliżu Southampton Street) i na Lower BanisterStreet (poza Popworld) będzie zawieszony. Dostępne będą jednak inne parkingi w okolicy, takie jak parking na ulicy przy Upper Bannister Street, parking poza ulicą przy Amoy Street, Bedford Place Multi Storey przy Lower Banister Street oraz parking przy Amoy Street.

W międzyczasie mieszkańcy obszaru Polygon, w tym Canton Street i Henstead Road, nadal będą mogli uzyskać dostęp do swoich nieruchomości, a objazdy będą odbywać się przez Carlton Crescent.

Szefowie miasta powiedzieli, że konsultacje publiczne zostaną przeprowadzone podczas testowania programu. Proces może trwać do 18 miesięcy, ale w dowolnym momencie operacji rada może zmienić lub usunąć wprowadzany program.