Start Polecane BBC wprowadza zmiany w opłatach TV Licence

BBC wprowadza zmiany w opłatach TV Licence

1099
0

BBC wprowadza zmiany w opłatach abonamentowych. Mają płacić również osoby po 75. Roku życia, które dotychczas były zwolnione z tego obowiązku. 

Jest to szokująca informacja dla osób, które dotychczas były zwolnione z opłat TV Licence. Mowa o mieszkańcach, którzy skończyli 75 lat. Teraz BBC chce wprowadzić płatny abonament również dla takich osób.

BBC tłumaczy to faktem, że w Wielkiej Brytanii polepszyła się sytuacja emerytów. Otrzymają większe emerytury, więc stać ich na opłacanie TV Licence. Jest to pierwsza taka zmiana od 18 lat. W 2000 roku BBC postanowiło zwolnić z opłat wszystkie gospodarstwa domowe, w których znajdowały się osoby powyżej 75. roku życia. Według danych, na początku lat 2000 aż 46% rodzin kwalifikowało się jako najbiedniejsze.

Z obecnych badań wynika, że sytuacja mieszkańców Wielkiej Brytanii znacząco się poprawiła i spadł procent najbiedniejszych gospodarstw domowych. Raport Frontier Economics obrazuje znaczący wzrost dochodów rodzin.

– Dochody, majątek i długość życia osób starszych uległy znacznej poprawie, spadły wskaźniki ubóstwa wśród emerytów, a ich gospodarstwa domowe osób odnotowują wyższy poziom dobrostanu w zakresie różnych wskaźników – można przeczytać w raporcie.