Start Wiadomości BBC promuje imigrację i przeszkadza „rozwiązać problem”

BBC promuje imigrację i przeszkadza „rozwiązać problem”

1018
0

BBC przedstawia nieobiektywny obraz imigracji – telewizja jest wyraźnie stronnicza na jej korzyść. Taki sposób prezentowania informacji przez jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w Wielkiej Brytanii utrudnia wprowadzanie rządowego planu zaostrzenia kontroli granicznej – twierdzą eksperci z MigrationWatchUK.

W raporcie, który analizuje dotychczasowe działania obecnego rządu, czytamy, że wydatki na zwiększenie kontroli imigracyjnej wyniosły jedynie 0,25 procenta całości tegorocznego budżetu. Właśnie z powodu braku funduszy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zmaga się z gigantycznymi zaległościami sięgającymi 380 tysięcy przypadków osób czekających na decyzję w sprawie uzyskania azylu czy deportacji.

„Niedofinansowanie to główna przyczyna problemów administracyjnych, z jakimi zmaga się MSW. Należy również nadmienić, że duża część niezałatwionych spraw imigracyjnych to ‘spadek’ po rządach poprzedniej ekipy” – czytamy w raporcie.

Poza brakiem funduszy, eksperci wskazują, że usprawnienie systemu imigracyjnego w znacznym stopniu torpedują działania telewizji BBC. „Widoczna jest tendencja ku stronniczości, co wiąże się z przedstawianiem idei zredukowania liczby imigrantów przybywających do UK w negatywnym świetle” – twierdzi MigrationWatchUK.

Przewodniczący organizacji – Andrew Green, stwierdził, że bitwę o przychylność mediów, jak na razie, wygrywa lobby pro-imigracyjne: „Rząd stara się obniżyć saldo migracji i czyni w tej kwestii znaczne postępy, ale aby odnieść pełny sukces, potrzebuje wsparcia. [Redukcja liczby imigrantów] musi stać się faktem jeśli opinia publiczna ma nadal pokładać jakiekolwiek nadzieje w klasie rządzącej” – twierdzi Green.

Rzecznik BBC zaprzecza, jakoby przekaz telewizji był w jakikolwiek sposób stronniczy. „Sposób, w jaki prezentujemy zjawisko imigracji jest właściwy, a każdy jego aspekt jest dokładnie analizowany przez naszych dziennikarzy” – zapewnił.

ŹRÓDŁO.polishexpress.co.uk
PoprzedniNowe zasady kontroli imigrantów
Następny„UKIP to stan świadomości, nie polityka” – przekonuje Farage