Start Polecane BBC: Koniec z bezpłatnym oglądaniem telewizji

BBC: Koniec z bezpłatnym oglądaniem telewizji

880
0

BBC kontynuuje plany zniesienia bezpłatnego oglądania telewizji dla większości osób powyżej 75. roku życia. Decyzja ta została odłożona w czasie z powodu koronowirusa. 

Do tej pory BBC bezpłatnie oglądali renciści i emeryci. W pewnym jednak momencie stacja zmieniła zdanie i przyznała, że wprowadza opłaty. Początkowo miało się to stać 1 czerwca. Jednak z powodu obecnej sytuacji decyzja została przesunięta w czasie. Opłata ma wejść w życie z dniem 1 sierpnia. Zgodnie z planami ponad trzy miliony gospodarstw domowych będą musiały uiścić roczną opłatę 157,50 funtów. Przewodniczący BBC David Clementi powiedział: „Decyzja o rozpoczęciu nowego programu w sierpniu nie była łatwa, ale BBC nie mogło kontynuować opóźniania programu bez wpływu na usługi. Uważam, że dalsze finansowanie niektórych bezpłatnych abonamentów telewizyjnych jest najbardziej sprawiedliwą decyzją dla społeczeństwa, ponieważ będziemy wspierać najbiedniejszych i najstarszych emerytów bez wpływu na programy, które wszyscy kochają”.

Julian Knight, przewodniczący Komisji ds. Cyfrowego, Kultury, Mediów i Sportu zaproponował darmowy abonament telewizyjny dla osób powyżej 75 roku życia. „W bardzo trudnym momencie będzie to cios dla milionów brytyjskich emerytów. Miałem nadzieję, że poprzednie zapowiedziane opóźnienie doprowadzi do spotkania rządu i BBC w celu zawarcia nowej umowy. Jednak najwyraźniej tak się nie stało.Ten bałagan jest wynikiem złej decyzji ustępującego dyrektora generalnego i teraz brytyjscy emeryci i renciści muszą ponieść koszty.” – stwierdził.

James Roberts, dyrektor polityczny TaxPayers ‘Alliance stwierdził, że „podatek telewizyjny to straszne obciążenie, które będzie teraz spadać na osoby w wieku powyżej 75 lat. Zamiast zmuszać emerytów do płacenia znienawidzonego podatku telewizyjnego, BBC powinna przyznać, że obecny model finansowania nie jest odpowiedni do celu i wkroczyć w XXI wiek poprzez całkowite zniesienie opłaty licencyjnej”.

BBC wywołało ostry sprzeciw, gdy ujawniło plany zlikwidowania bezpłatnych licencji telewizyjnych dla osób powyżej 75 roku życia w 2019 roku. Ponad 630 000 osób podpisało petycję ustanowioną przez Age UK w celu zapisania bezpłatnych licencji telewizyjnych dla emerytów i rencistów.

BBC zgodziło się wziąć na siebie odpowiedzialność za finansowanie bezpłatnych abonamentów telewizyjnych dla osób powyżej 75 roku życia w ramach umowy czarterowej z rządem w 2015 r.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK Coronavirus: koniec kwarantanny dla podróżujących z kilkudziesięciu krajów
NastępnySouthampton wita nowych policjantów. Posterunek na Bitterne ponownie otwarty