Start Wiadomości BBC: Hałas w londyńskim metrze może uszkodzić słuch

BBC: Hałas w londyńskim metrze może uszkodzić słuch

661
0

Niektóre odcinki londyńskiego metra są tak głośne, że mogą uszkodzić słuch – ostrzega BBC.

Korzystając z mierników hałasu dostarczonych przez University College London (UCL), dziennikarze BBC przez tydzień rejestrowali poziomy hałasu w pierwszej i drugiej strefie metra.  Najgłośniejszy okazał się odcinek pomiędzy Liverpool Street a Bethnal Green, gdzie poziom hałasu wyniósł 109 decybeli – więcej niż emituje startujący helikopter.

Doktor Joe Sollini, z UCL’s Ear Institute, przeanalizował dane BBC i powiedział, że w miejscach pracy, gdzie, poziom natężenia dźwięku przekracza 85 decybeli, konieczna jest ochrona słuchu.

– Utrata słuchu to proces, który trwa przez całe nasze życie.  Codziennie podróżowanie na hałaśliwych odcinkach może zwiększyć ryzyko utraty słuchu lub spowodować szumy w uszach – powiedział Sollini.

Po analizie danych stwierdzono, że najgłośniejsza jest linia Victoria Line, ale pozostałe odcinki niewiele ustępują jej poziom natężenia dźwięku, który porównywalny jest do „uczestniczenia w koncercie rockowym”.

W odpowiedzi na opublikowane wyniki, zarząd londyńskiego metra odpowiedział, że pasażerowie doświadczają wysokiego poziomu hałasu jedynie na krótkich odcinkach, dlatego podróżowanie podziemnymi pociągami nie jest niebezpieczne dla ich słuchu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWieżowiec w Southampton uznany za niebezpieczny
NastępnyTesco rozdaje pracownikom żywność, której kończy się ważność