Start Wiadomości Barack Obama przyjechał do Wielkiej Brytanii

Barack Obama przyjechał do Wielkiej Brytanii

1306
0

Zdolność walki Wielkiej Brytanii z terroryzmem będzie „bardziej efektywna”, jeśli ta pozostanie częścią europejskiego sojuszu – powiedział Barack Obama, który odbywa 3-dniową wizytę w UK.

Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych, bycie częścią Unii Europejskiej wzmacnia wpływ Wielkiej Brytanii na całym świecie.  Barack Obama przyjechał do Zjednoczonego Królestwa w czwartek, spędzi tutaj trzy dni.

W piątek prezydent USA wraz ze swoją żoną Michelle wybiorą się na lunch do królowej Elżbiety i księcia Edynburgu w Zamku Windsor – dzień po 90. urodzinach monarchini. Później zaplanowane jest spotkanie z Davidem Cameronem.

Wizyta Baracka Obamy w Zjednoczonym Królestwie związana jest z niespokojną sytuacją w Libii i trwającej tam dwuwładzy. Strona amerykańska jest niezadowolona ze stopnia zaangażowania Wielkiej Brytanii w tamtejsze kwestie. Ponadto Barack Obama chce przekonać społeczeństwo brytyjskie, że pozostanie częścią Unii Europejskiej jest korzystniejsze gospodarczo dla kraju.

Jednocześnie jednak prezydent Stanów Zjednoczonych ma zaznaczać, że decyzja należy oczywiście do narodu brytyjskiego w zbliżającym się referendum, które zaplanowano na 23 czerwca.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni50 tys. funtów rocznie dla pracownika królowej
NastępnySwastyka na jednym z domów w Hedge End