Start Polecane Banksy składa hołd bohaterom NHS, prezentując nowe dzieło w szpitalu w Southampton

Banksy składa hołd bohaterom NHS, prezentując nowe dzieło w szpitalu w Southampton

991
0

Nowa grafika namalowana przez Banksy’ego znajduje się w korytarzu szpitala ogólnego w Southampton. Dzieło jest hołdem złożonym personelowi służby zdrowia.

Dzieło zatytułowane Game Changer jest dostępne dla personelu i pacjentów na poziomie C miejskiego zakładu opieki zdrowotnej, który jest centrum opieki nad pacjentami z koronawirusem w regionie. Przedstawia chłopca ubranego w ogrodniczki bawiącego się zabawką superbohatera pielęgniarki, z postaciami Batmana i Spidermana w koszu na podłodze. Pielęgniarka, ubrana w pelerynę, maskę na twarz i biały fartuch z czerwonym krzyżem, podnosi rękę, jakby leciała.

Banksy zostawił notatkę dla pracowników szpitala, mówiącą: „Dzięki za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że ten rysunek trochę rozjaśni to miejsce, nawet jeśli jest tylko czarno-biały”.

Po zniesieniu przez rząd restrykcji element o wysokości około jednego metra i szerokości jednego metra zostanie wystawiony na pokaz publiczny. Następnie zostanie sprzedany na aukcji w celu zebrania pieniędzy na cele charytatywne NHS.

PoprzedniKoronawirus: Isle of Wight reaguje na aplikację do śledzenia kontaktów
NastępnyBrytyjski rząd przymierza się do wprowadzenia tzw. „miejscowej kwarantanny”.