Start Polecane Bank TSb w Southampton otwiera „bezpieczną przestrzeń” dla ofiar przemocy

Bank TSb w Southampton otwiera „bezpieczną przestrzeń” dla ofiar przemocy

288
0

Bank w Southampton uruchamia „bezpieczną przestrzeń” dla osób, które doświadczyły przemocy domowej, w której otrzymają one specjalistyczne wsparcie.

Inicjatywa, która obejmuje 300 banków w całym kraju, umożliwi większej liczbie osób znalezienie pomocy na ich lokalnych głównych ulicach, zwłaszcza że ograniczenia związane z lockdownem znikają w całej Wielkiej Brytanii.

Oddział TSB w Southampton znajduje się na Above Bar Street. Organizacja charytatywna zajmująca się zapobieganiem przemocy w rodzinie, Hestia, współpracowała z bankiem i policją, aby wdrożyć program.

Program został początkowo opracowany podczas pandemii koronawirusa w odpowiedzi na uwięzienie osób cierpiących z powodu przemocy domowej w domu ze swoimi sprawcami.

Hestia odnotowała wzrost liczby przypadków przemocy domowej w zeszłym roku. Sue Harper, szefowa działu zapobiegania przemocy domowej w Hestii, powiedziała: „Podczas pandemii samoizolacja dała sprawcom nową metodę kontroli nad ofiarami, co bardzo utrudniło im uzyskanie potrzebnej pomocy. Ponieważ ograniczenia się zmniejszają, niezwykle ważne jest, aby dostęp do specjalistycznej pomocy związanej z przemocą w rodzinie był łatwo dostępny.”

Pracownicy oddziałów TSB przeszli specjalistyczne szkolenie w celu zwiększenia ich skuteczności w reagowaniu na ujawniane przypadki przemocy domowej i zapewnią ofiarom dostęp do bezpiecznej przestrzeni w oddziale.

PoprzedniWedług naukowców, latem Wielka Brytania będzie wolna od Covid-19
NastępnyPonad 100 nowych funkcjonariuszy płci żeńskiej zatrudnionych przez policję w Hampshire