Start Wiadomości Bank of England uległ weganom i wegetarianom

Bank of England uległ weganom i wegetarianom

949
0

Bank odpowiedział na protesty osób, które sprzeciwiały się obecności tłuszczu zwierzęcego w składzie nowych 5-funtówek.

Poinformowano, że firma odpowiadająca za produkcję banknotów, będzie teraz pracowała nad potencjalnym rozwiązaniem problemu. Informacja jest odpowiedzią na kontrowersje, które pojawiły się po ujawnieniu składu banknotu, w którym znajduje się zwierzęcy tłuszcz.

Powstała nawet internetowa petycja nawołująca do zmiany procesu produkcji, pod którą podpisało się ponad 106 tysięcy osób.

– Jesteśmy świadomi obaw niektórych ludzi w sprawie nowego banknotu 5 funtowego – powiedział przedstawiciel banku, Mark Carney. – Szanujemy je i traktujemy bardzo poważnie – dodał. – Innovia (firma zajmująca się produkcją banknotów) używa środka pochodzenia zwierzęcego w początkowej fazie produkcji pieniądza, w bardzo małej ilości. Obecnie pracują nad stworzeniem zamiennika tej substancji – podsumował Carney.

Plastikowe banknoty weszły do obiegu we wrześniu. Są one dużo bardziej wytrzymałe od swoich papierowych poprzedników. Planowane jest również prowadzenie plastikowych 10 funtówek latem przyszłego roku i 20 funtówek w 2020 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania jest gotowa zapłacić Unii za dostęp do rynku
NastępnyWybuch samochodu na jednej z ulic w Southampton