Start Coronavirus Bank of England: Gospodarka silnie odbije się dzięki szczepionce

Bank of England: Gospodarka silnie odbije się dzięki szczepionce

681
0

Według Bank of England, przeprowadzony w Wielkiej Brytanii szybki program szczepień przeciwko Covid-19 pomoże gospodarce silnie ożywić się w tym roku.

Oczekuje się, że gospodarka skurczy się o 4,2% w pierwszych trzech miesiącach 2021 r., w obliczu zaostrzonych ograniczeń lockdownu. Jednak decydenci spodziewają się odreagowania wiosną. Wynika to z utrzymywania przez Bank stóp procentowych na poziomie 0,1%.

Co to oznacza dla gospodarstw domowych?

Bank of England powiedział, że oczekuje się, że wzrost gospodarczy „szybko się poprawi” w 2021 r., a udany program szczepień będzie wspierał „istotne ożywienie wydatków gospodarstw domowych”.

W najnowszym raporcie dotyczącym polityki pieniężnej stwierdzono, że pozytywne wiadomości dotyczące szczepień doprowadziły do ​​wzrostu liczby rezerwacji wakacyjnych w Wielkiej Brytanii pod koniec ubiegłego roku, chociaż rezerwacje za granicą pozostały ograniczone.

Chociaż oczekuje się, że rządowe programy wsparcia ograniczą jakikolwiek natychmiastowy wzrost bezrobocia, przewiduje się, że stopa bezrobocia wzrośnie do 7,8% jeszcze w tym roku, w miarę kończenia się programu urlopowego. Ostatnia stopa bezrobocia – od września do listopada – wyniosła 5,0%.

Miliony pracowników pozostają na rządowym programie urlopowym, podczas gdy pod koniec ubiegłego roku gwałtownie wzrosły zwolnienia. Jednak wielu dobrze zarabiających, pracujących w domu mieszkańców Wysp, zaoszczędziło więcej podczas pandemii. Bank powiedział, że w zeszłym roku na brytyjskich kontach oszczędnościowych przelano 125 miliardów funtów więcej.

PoprzedniBrytyjscy naukowcy badają mieszanie różnych szczepionek na Covid
NastępnyMężczyzna próbował wyrwać 2-letnią dziewczynkę z wózka w Basingstoke