Start Polecane Badanie sugeruje, że rosnące koszty życia są głównym zmartwieniem rodziców

Badanie sugeruje, że rosnące koszty życia są głównym zmartwieniem rodziców

551
Image by Davie Bicker from Pixabay

Ostatnie badania sugerują, że obawy dotyczące kosztów utrzymania dla jednej trzeciej rodziców w Wielkiej Brytanii przewyższają obawy dotyczące zdrowia psychicznego, zmian klimatycznych czy mediów społecznościowych.

Prawie jedna czwarta rodziców (24%) stwierdziła, że ​​finanse i oszczędności są kluczowym problemem dla przyszłości ich dzieci, ale tylko 9% stwierdziło, że martwi się, czy ma wystarczająco dużo środków pieniężnych, aby im pomóc.

Sugeruje to, że rodzice spodziewają się, że presja związana z kosztami utrzymania wpłynie bardziej na ich potomstwo niż na nich samych, powiedziała platforma inwestycyjna Wealthify.

Około 37% stwierdziło, że koszty utrzymania znajdują się na szczycie listy obaw dotyczących ich dzieci, a następnej kolejności zdrowie psychiczne (33%), zmiany klimatyczne (25%) oraz kwestie społeczne(24%).

Światowe problemy na większą skalę uplasowały się znacznie niżej, przy czym tylko 12% martwi się wojną i konfliktem, 10% martwi problem biedy, a 8% rasizmem.

Mimo że jedna czwarta rodziców (25%) uznała zmianę klimatu za kluczową dla nich troskę, zaledwie 8% stwierdziło, że ma nadzieję, że ich dzieci będą chronić planetę najlepiej, jak potrafią, a 9% ma nadzieję, że zmiany klimatyczne nie będą problemem dla ich dzieci.