Start Polecane Badania w Southampton wykazały, że lek na raka może poprawić przeżywalność

Badania w Southampton wykazały, że lek na raka może poprawić przeżywalność

204
0

Badanie w Southampton wykazało, że dodanie ukierunkowanego leku przeciwnowotworowego do chemioterapii może poprawić przeżywalność pacjentów.

Badania przeprowadzone przez Southampton Clinical Trials Unit wykazały, że dodanie leku Capivasertib do leczenia może poprawić przeżywalność pacjentów z rakiem prostaty średnio o 11 miesięcy.

Wyniki badań finansowanych przez Cancer Research UK zostały opublikowane w czasopiśmie European Urology.

Spośród 150 osób biorących udział w badaniu połowa otrzymała standardową chemioterapię docetakselem plus lek, a połowa chemioterapię plus lek pozorowany.

Wyniki pokazały, że chociaż lek nie wydłużył czasu przed ponownym wzrostem nowotworu, całkowite przeżycie wydłużyło się średnio o 11 miesięcy.

Kapiwasertyb to celowany lek przeciwnowotworowy, który zatrzymuje sygnały wykorzystywane przez komórki rakowe do wzrostu i podziału.

Dr Simon Crabb, profesor nadzwyczajny onkologii medycznej i główny badacz badania ProCAID, powiedział: „To badanie wykazało, że dodanie kapivasertybu do chemioterapii może poprawić wyniki u pacjentów z zaawansowanym rakiem prostaty i może być szczególnie korzystne dla pacjentów wcześniej leczonych hormonami”.

PoprzedniElżbieta II drugim najdłużej panującym monarchą w historii
NastępnyUzbrojeni młodzi ludzie zniszczyli dom w Southampton i zagrozili mieszkańcom