Start Polecane Badania w Southampton wskazują, że liczba urodzeń może spaść z powodu pandemii

Badania w Southampton wskazują, że liczba urodzeń może spaść z powodu pandemii

342
0

Nowe badanie wykazało, że pandemia może powodować historycznie niski poziom urodzeń dzieci.

Nowy projekt, prowadzony przez naukowców z Uniwersytetu w Southampton, wykazał, że wpływ Covid-19 może oznaczać dalszy spadek współczynników urodzeń do historycznie niskich poziomów.

W ramach projektu Fertility Trends Rady ds. Badań Ekonomicznych i Społecznych oraz Centrum ESRC ds. Zmian populacji, zespół badawczy pod kierownictwem profesor Ann Berrington z Uniwersytetu w Southampton odkrył, że wskaźniki dzietności w Wielkiej Brytanii spadają we wszystkich grupach wiekowych.

Korzystając z wcześniejszych ustaleń dotyczących wpływu wstrząsów gospodarczych na społeczeństwo, w badaniu stworzono zestaw scenariuszy „co by było, gdyby” w celu sprawdzenia, jak pandemia może wpłynąć na liczbę dzieci urodzonych w Wielkiej Brytanii. Po rozważeniu czterech scenariuszy, w jaki sposób pandemia Covid-19 może wpłynąć na osoby w różnym wieku, trzy na cztery scenariusze wykazały spodziewany spadek liczby urodzeń w ciągu najbliższych trzech lat.

Naukowcy przedstawili szereg mechanizmów, poprzez które pandemia może wpływać na rodzenie dzieci, a dla osób poniżej trzydziestego roku życia większość z nich wykazywała „przygnębiający wpływ” na decyzję o planowaniu dziecka. Niektóre możliwe przyczyny tego stanu rzeczy obejmowały brak kontaktów towarzyskich z powodu lockdownu i większą niepewność gospodarczą spowodowaną skutkami pandemii.

PoprzedniMiejsca, do których można polecieć z lotniska w Southampton tego lata
NastępnyPonad 10 000 dzieci żyje w ubóstwie w Southampton