Start Polecane Badania w Southampton po tym, jak dziewczynka zmarła z powodu reakcji alergicznej...

Badania w Southampton po tym, jak dziewczynka zmarła z powodu reakcji alergicznej na bagietkę

827
0

„Codzienna żywność” może być stosowana w leczeniu osób żyjących z alergiami pokarmowymi, jak mają nadzieję naukowcy przeprowadzający próbne badania w Southampton.

Przełomowe badanie, prowadzone przez naukowców z University of Southampton i University Hospital Southampton NHS Foundation Trust, ma na celu udowodnienie, że powszechnie dostępne orzeszki ziemne i produkty mleczne przyjmowane pod nadzorem lekarza mogą być stosowane jako leczenie.

Trzyletnie badanie immunoterapii doustnej (OIT) będzie pierwszym dużym badaniem finansowanym przez The Natasha Allergy Research Foundation.

Organizacja została założona przez rodziców Natashy Ednan-Laperouse, która zmarła w wieku 15 lat z powodu ciężkiej reakcji alergicznej na żywność po zjedzeniu bagietki z Pret a Manger.

Badanie ma na celu pokazanie, że żywność codziennego użytku zawierająca orzeszki ziemne lub mleko, które są ostrożnie przyjmowane zgodnie ze znormalizowanym protokołem pod nadzorem lekarza, może być stosowana jako alternatywa dla drogich leków farmaceutycznych do odczulania pacjentów.

Jeśli próba się powiedzie, uczestnicy z uporczywą alergią pokarmową będą mogli żyć życiem, w którym nie będą już musieli unikać popularnych produktów spożywczych, które mogą zawierać niewielkie ilości alergenów z powodu produkcji, a także będą mogli spożywać popularne potrawy, takie jak ciasta, curry i pizza.

PoprzedniPołowa nowych pielęgniarek i położnych w UK pochodzi z zagranicy
NastępnySouthampton spada w dół listy 10 najszybciej rozwijających się miast