Start Polecane Badania pokazują, że ponad połowa rodzin w Southampton posiada dom na własność

Badania pokazują, że ponad połowa rodzin w Southampton posiada dom na własność

441
0

Jak wynika z danych, ponad połowa rodzin w Southampton posiada własny dom.

Office for National Statistics szacuje, że 53,3% gospodarstw domowych w Southampton było właścicielami mieszkań w 2019 roku – najnowsze dostępne dane.

W całej Anglii średnio 65,7% rodzin posiadało własne domy w 2019 r., co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z 65,4% siedem lat wcześniej.

Priced Out, grupa kampanii na rzecz przystępnych cen domów, stwierdziła, że ​​podczas gdy starsze pokolenia spłacają swoje kredyty hipoteczne i cieszą się niskimi kosztami mieszkaniowymi, młodzi ludzie są uwięzieni w drogich czynszach z powodu wysokich kosztów depozytu.

Dyrektor Anya Martin powiedziała: „Koszty mieszkaniowe są głównym czynnikiem powodującym nierówności między pokoleniami i szkodzą przyszłości młodych ludzi.” „Główną przeszkodą dla posiadania domów jest to, że od dziesięcioleci nie udało nam się zbudować wystarczającej liczby domów w tym kraju, co powoduje wzrost cen.”

„Mamy jeden z najbardziej restrykcyjnych systemów planowania na świecie. Jeśli chcemy, aby domy były tańsze, musimy budować ich więcej”.