Start Polecane Badania pokazują, które obszary Southampton mogą znaleźć się pod wodą do 2030...

Badania pokazują, które obszary Southampton mogą znaleźć się pod wodą do 2030 r.

951
0

Badanie ujawniło, że do końca dekady niektóre obszary Southampton mogą znaleźć się pod wodą.

Badania przeprowadziła niezależna organizacja złożona z czołowych naukowców i dziennikarzy, znana pod wspólną nazwą Climate Central, która bada zmiany klimatyczne i ich wpływ na społeczeństwo.

Korzystając z aktualnych prognoz, naukowcy stworzyli mapę pokazującą, które obszary kraju zostaną zanurzone w wodzie do 2030 roku.

Mapa pokazuje, że znaczna część wybrzeża Southampton jest zagrożona utratą przynajmniej części ziemi na skutek podnoszącego się poziomu mórz w ciągu mniej niż dekady.

Miejsca takie jak okolice kaplic w Southampton mogą zostać całkowicie pochłonięte przez morze, wraz z całą Mountbatten Way, Millbrook, Redbridge, a nawet częścią M271.

Podnoszący się poziom wody zagraża również restauracjom i hotelom, a także prestiżowemu Royal Southampton Yacht Club i luksusowym apartamentom w tętniącej życiem Ocean Village.

Miejskie atrakcje, takie jak Tenpin na Auckland Road, Tudor House and Garden na BugleStreet i SolentSky na Albert Road South, również mogą zostać zatopione.

Climate Central przyznaje, że obliczenia, które doprowadziły do ​​obaw przed koszmarnym scenariuszem, obejmują „pewny błąd”.

Mówi: „Te mapy zawierają duże zbiory danych, które zawsze zawierają pewne błędy. Mapy te należy traktować jako narzędzia przesiewowe do identyfikacji miejsc, które mogą wymagać głębszego zbadania ryzyka”.

Mapy oparto na „zestawach danych w skali globalnej dotyczących wysokości, pływów i prawdopodobieństwa powodzi przybrzeżnych” oraz „wykorzystywane są dane niedoskonałe”.

Nieco pocieszająco, Climate Central dodaje: „Nasze podejście ułatwia szybkie odwzorowanie dowolnego scenariusza i dobrze odzwierciedla zagrożenia wynikające z trwałego przyszłego wzrostu poziomu mórz.

PoprzedniPortsmouth: Mężczyzna zmarł po potrąceniu przez autobus
NastępnyOtoczenie pałacu Buckingham będzie wkrótce wzbogacone o wyjątkową rzeźbę