Start Polecane BA zawiesza loty do z i do Chin

BA zawiesza loty do z i do Chin

423
0

Linie lotnicze British Airways poinformowały, że zawiesiły wszystkie bezpośrednie loty do i z Chin z powodu wybuchu koronawirusa.

Decyzja została podjęta po tym, jak brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradziło wszystkim podróże do Chin. Wirus spowodował dotychczas ponad 100 zgonów, rozprzestrzeniając się w Chinach i co najmniej 16 innych krajach. Setki obcokrajowców zostały ewakuowane z miasta Wuhan, centrum wybuchu epidemii.

Rząd Wielkiej Brytanii organizuje ewakuację Brytyjczyków z Wuhan i okolicznej prowincji Hubei. W okolicy prawdopodobnie przebywa nawet 300 Brytyjczyków.

Australia planuje poddać kwarantannie na dwa tygodnie na Wyspie Bożego Narodzenia 600 powracających z Chin obywateli – około 2000 km (1200 mil) od kontynentu.

Japonia, USA i inne kraje UE również repatriują swoich obywateli.

British Airways, które codziennie obsługują loty do Szanghaju i Pekinu z Heathrow, ogłosiły zawieszenie lotów do i z Chin ze skutkiem natychmiastowym.

W oświadczeniu powiedziano: Przepraszamy klientów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych klientów i załogi jest zawsze naszym priorytetem.

Inne linie lotnicze, w tym United Airlines, Air Canada i Cathay Pacific Airways, anulowały już niektóre loty do Chin.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSainsbury zobowiązuje się osiągnąć swój cel do 2040 r
NastępnyLekarze w Wielkiej Brytanii wypaleni zawodowo