Start Southampton Ataki na Polaków w Hampshire po ogłoszeniu wyników EU referendum

Ataki na Polaków w Hampshire po ogłoszeniu wyników EU referendum

1832
0

Władze hrabstwa apelują o spokój i tolerancję po atakach na tle rasistowskim, jakie miały miejsce w Southampton i Hampshire. Polacy w hrabstwie mówią o prześladowaniach, które nasiliły się w ciągu kilku dni od ogłoszenia decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Nie tylko Polacy, ale również przedstawiciele innych mniejszości narodowych skarżą się na wrogie nastawienie i nietolerancję ze strony Brytyjczyków. Policja bada sprawę Polki z Salisbury, która została ciężko pobita przez dwóch mężczyzn. Kobieta twierdzi, że została zaatakowana ze względu na jej pochodzenie. Inna Polka z Southampton usłyszała na Shirley Road, że pora pakować walizki. Takich ataków ksenofobii zanotowano o wiele więcej.

Szef rządu Wielkiej Brytanii zapewnił, że nie będzie tolerował przestępstw opartych na nienawiści. David Cameron podkreślił, że „imigranci wnoszą wspaniały wkład w nasz kraj”.

Policja w Southampton i Hampshire apeluje do każdego kto padł ofiarą przestępstwa z nienawiści o zgłoszenie się do najbliższego posterunku.

PoprzedniONZ krytykuje Brytyjczyków za ksenofobię
NastępnyJeremy Hunt: nowe referendum albo wybory szansą na dalszy związek z UE