W części supermarketów Asda nie można już kupić owoców i warzyw luzem, na sztuki. Produkty te są dostępne jedynie w paczkach, co wywołało oburzenie wśród klientów.
Na terenie Manchesteru i Bristolu nie można nie można już kupić owoców i warzywa na wagę. Wszystkie te produkty są dostępne jedynie w paczkach, w których znajduje się po kilka sztuk owoców czy warzyw. Część klientów rozrywa opakowania i próbuje kupić pojedyncze sztuki, jednak kasjerzy odmawiają sprzedaży niezapakowanych odpowiednio produktów. Póki, co Asda nie poinformowała, czy zmiany w sprzedaży zostaną wprowadzone w pozostałych marketach na terenie Wielkiej Brytanii że – informuje Daily Mail.
Oburzeni klienci prostują przeciwko takich zmianom. Cześć z nich argumentuje, że nie potrzebuje np. 16 sztuk marchewki, by przygotować obiad. Klienci uważają, że sprzedaż paczkowanych warzyw i owoców to nie tylko strata pieniędzy ze strony konsumentów, ale również marnowanie żywności, bowiem są to produkty o krótkim terminie ważności. Osoby, które będą musiały kupić kilkanaście sztuk jakiegoś warzywa resztę prawdopodobnie wyrzucą, bowiem nie zdążą zużyć go w odpowiednio szybko.
– Jestem w szoku. W czasach, kiedy walczymy z marnowaniem żywności i z używaniem plastikowych toreb Asda wycofuje sprzedaż warzyw luzem – napisała na profilu Asdy na Twitterze jedna z klientek marketu. – Zostałam zmuszona do kupienia 16 marchewek, podczas gdy chciałam tyko cztery – dodał inny klient.