Start Wiadomości ASDA ukarana grzywną 300 tys. funtów za martwe myszy

ASDA ukarana grzywną 300 tys. funtów za martwe myszy

888
0

300 tys. funtów kary otrzymała ASDA po tym, jak w centrum dostaw w Londynie znaleziono martwe myszy. Odkrycia dokonali kontrolerzy BHP z councilu w Enfield.

Centrum dostaw, w którym znaleziono martwe gryzonie jest bazą, z której dostarczane jest jedzenie do klientów robiących zakupy online. Urzędnicy znaleźli myszy w sekcji pieczywa, a ich odchody znajdowały się na półkach i w opakowaniach z płatkami zbożowymi i cukrem, które były nadgryzione – informuje Evening Standard. Poza martwymi myszami pod półkami znaleziono larwy much oraz gnijącą kolendrę. Przedstawiciele councilu określili warunki panujące w magazynie jako niedopuszczalne.

– To niewiarygodne, że władze wiodącego w kraju marketu pozwoliły, żeby po magazynie biegały gryzonie. To po prostu skandaliczne, że narazili swoich klientów na takie ryzyko – mówi Daniel Anderson, przedstawiciel councilu w Enfield.

Sprawa trafiła do sądu magistralnego, gdzie orzeczono karę 300 tys. funtów grzywny. Pracownicy magazynu przyznali, że w panujące magazynie warunki odbiegały od norm, w jakich powinno przechowywać się żywność. Zarząd ASDY przeprosił za zaistniałą sytuację i obiecał dołożyć wszelkich starań, by jedzenie było magazynowane według najwyższych standardów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo Brexicie Polacy zostaną czy wyjadą?
NastępnyNowy hotel i nowe miejsca pracy w Fareham