Start Southampton Artysta z Winchester, zamierza otworzyć szkołę graffiti dla młodych

Artysta z Winchester, zamierza otworzyć szkołę graffiti dla młodych

376
0

Artysta odpowiedzialny za murale w Winchester chce przekazać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu.

Hendog mówi, że miasto „popadło w stagnację” i że „każdy zasługuje na bezpieczną i legalną przestrzeń do wyrażania siebie”. Wraz z Jamiem Robinsonem z Unit12 Community Centre w Winnall, artysta uruchomił Crowdfunder. Za zebrane pieniądze pomysłodawcy poprowadzą niedrogie zajęcia „szkoły graffiti”.

„Winchester to miejsce, w którym jesteśmy dumni z tego, jak bogata jest jego historia” – powiedział Hendog w liście otwartym. „Historia królów i bohaterów, piękna architektura i krajobrazy, ale gdzieś po drodze tak pochłonęła nas nasza historia, że ​​przestaliśmy ją tworzyć. Miasto popadło w stagnację i stało się miejscem mniej zdolnym do przyjęcia nowych kultur i idei.”

„Praca, którą wykonałem w całym Hampshire, została przez wielu otwarcie zaakceptowana. Moim celem było zawsze czynienie dobra i podnoszenie świadomości społecznej w sprawach, które są dla mnie ważne. Udało mi się wyrazić siebie w sposób, który pokazał mieszkańcom jaki jest wpływ sztuki ulicznej, w tym przez zwróceniu uwagi na bardzo potrzebne tematy. Ale ze względu na brak wolnych ścian w okolicy jedyny sposób na wyrażanie siebie jest nielegalne graffiti. Moim zdaniem każdy zasługuje na bezpieczną i legalną przestrzeń do wyrażania siebie.”

„Pracuję z Jamie w Unit12 Community Centre, aby zorganizować zajęcia dla dzieci w wieku 11-16 lat. Osobiście poprowadzę te zajęcia plastyczne i mam nadzieję, że będę pomagać każdemu, kto uczestniczy w rozwijaniu prawdziwych umiejętności artystycznych”.

Crowdfunder musi zebrać 5000 funtów na pokrycie kosztów masek, rękawiczek, szablonów i farby w sprayu.

PoprzedniProtokół z Irlandii Północnej. Czeka dotyczy konflikt pomiędzy wielką Brytanią a UE?
NastępnyQueen Mary: Pilny plan naprawy niszczejącego byłego liniowca oceanicznego