Start Polecane Artysta przekształcił pachołki na zamkniętej drodze w Southampton w kolorowe dzieła sztuki

Artysta przekształcił pachołki na zamkniętej drodze w Southampton w kolorowe dzieła sztuki

443
0

Artysta z Basingstoke, Kev Munday, przekształcił dwa betonowe pachołki na zamknięciu drogi Bedford Place w kolorowe dzieła sztuki.

Dzięki swojemu kultowemu stylowi, zawierającemu odważne linie i dużo kolorów, artysta, który w przeszłości malował ściany, meble i pojazdy, dostał pozwolenie na przekształcenie kawałka drogi w mieście.

Artysta twierdzi, że jego celem jest sprawienie, aby ludzie „myśleli i uśmiechali się w tym samym czasie” i ma nadzieję, że jego praca „przekazuje tyle samo siedmiolatkowi, co poważnemu kolekcjonerowi dzieł sztuki”.

Munday został wybrany przez Radę Miasta Southampton we współpracy z GO! Southampton i Solent Showcase Gallery, aby stworzyć przyciągające wzrok elementy. Pomysł został wprowadzony przez radę 21 sierpnia w ramach inicjatywy Southampton Inside Out, aby stworzyć więcej miejsca na spacery i pomóc lokalnym firmom we wprowadzaniu lub rozszerzaniu miejsc siedzących na zewnątrz.

Oświadczenie rady brzmiało: „Dzięki jego twórczym wysiłkom, dwa betonowe słupki zamontowane w ramach projektu wnoszą teraz żywy kolor do tego popularnego obszaru w centrum miasta”. Oprócz tego projektu Kev pracował również w innym miejscu w Southampton, w tym przy rozjaśnianiu niektórych ławek w centrum miasta.

PoprzedniBezpłatny parking dla pracowników NHS w Fareham
NastępnySklepy wzywają do wcześniejszego robienia zakupów na święta